Kokia siuvimo mašina geriausia? Kokią siuvimo mašiną pirkti? Šie ir panašūs klausimai keliami kiekvieno pradedančiojo...
Kaip išsirinkti siuvimo mašiną
Kokia siuvimo mašina geriausia? Kokią siuvimo mašiną pirkti? Šie ir panašūs klausimai keliami kiekvieno pradedančiojo siūti, o neretai ir pažengusio, nes visgi – sutikime – rinkos tendencijos nuolat kinta, esame stebinami naujovių, pažangių, inovatyvių sprendimų. Siuvimo mašinų sektorius – ne išimtis, todėl net ilgametę patirtį turintys siuvėjai, nusprendę atnaujinti savo darbo įrankį, susiduria su klausimu, kaip išsirinkti siuvimo mašiną. Siekdami palengvinti pasirinkimo procesą, siūlome apsvarstyti kelis esminius aspektus, padėsiančius įvertinti asmeninius poreikius.
Biudžetas – reikšminga kiekvieno pirkimo proceso dalis
Pirmiausia nustatykite, kiek galite skirti naujam pirkiniui. Kodėl tai reikėtų padaryti? Pirma, tai palengvins pasirinkimą, nes susiaurins paieškos lauką. Antra, nustačius rėmus ir išfiltravus pasiūlymus griežtai pagal galimų kainų diapazoną, neišleisite daugiau, nei norite/galite sau leisti. O trečia, turimas biudžetas padės nepriimti skuboto ir ne visada teisingo sprendimo. Nusprendę, kokią sumą galite skirti naujai siuvimo mašinai pirkti, atminkite, svarbu ne kuo daugiau funkcijų turintis prietaisas, bet kuo kokybiškiau atliekantis tas funkcijas, kurios aktualios konkrečiai Jums ir žinoma pačios siuvimo mašinos kokybė.
Funkcijos: kokios reikalingos Jums?
Pradėję ieškoti, kokią siuvimo mašiną pirkti, susidursite su gana solidžia pasiūla. Ne paslaptis, kuo didesnis pasirinkimas, tuo sunkesnis rinkimosi procesas. Neskubėkite. Labai gerai apsvarstykite, kokios siuvimo mašinos funkcijos yra aktualios būtent Jums. Nesusižavėkite funkcijų gausa, nes jų kiekis gali didinti kainą, o dažnai siuvėjos daugelio funkcijų net nepanaudoja.
Jei planuojate siūti trikotažo audinį, tuomet neišsiversite be siuvimo mašinos, turinčios pėdelės prispaudimo reguliatorių, kuris užtikrins, kad siūlė nesusiraukšlės.
Galimybė reguliuoti dygsnio ilgį ir plotį yra būtinas dalykas tiek pradedančiajam, tiek pažengusiam ar profesionalui. Šiais laikais reta mašina neturi šio reguliavimo, tačiau pasitaiko pačiuose pigiausiuose modeliuose.
Šaudyklės tipas nėra esminė funkcija, bet įvertinti reikėtų. Vertikalios šaudyklės populiaresnės, bet jos dirba kiek triukšmingiau ir nėra patogios greitai pakeisti ritę. O štai horizontalios pasižymi tylesniu veikimu ir labai greitai galima pakeisti ritę, tačiau dažniausiai jos būna pagamintos iš plastiko ir dyla greičiau nei metalinės.
Ar reikalinga rankovinė platforma? Priklauso nuo to, ką ketinate siūti. Jei siūsite rankoves, kelnių klešnes ir panašius elementus, tuomet tai, žinoma, labai pagelbės.
Automatinis sagos kilpos apsiuvimas suteiks daug patogumo, jei siūsite drabužiams sagas. Bet jei neplanuojate siūti drabužių, ar sagų kiekis bus nedidelis, tuomet į tokią funkciją investuoti nėra būtina.
Papildomas rankinis greičio reguliatorius kuriuo galėsite švelniai nustatyti norimą greitį yra puikus pagalbininkas siuvant tikslias siūles, kuomet reikia didelio kruopštumo ir tikslumo. Tokiais atvejais dar galima atkreipti dėmesį į siuvimo mašinas kuriose yra ir automatinio paleidimo / sustabdymo funkcija, ji suteiks dar daugiau komforto siuvant.
Verta atskirai pakalbėti ir apie dygsnius. Pradedančiajam siuvant labai paprastus siuvinius gali užtekti dviejų pagrindinių siūlių: zigzago ir tiesios. Bet siūti trikotažui ir kitiems tampriems audiniams nepamainomu sprendimu bus elastiniai dygsniai, tamprių audinių siuvimą paversiantys tikru malonumu ir leisiantys pasiekti tobulą rezultatą.
Jei neturite overloko, pravers apmėtymo dygsniai, padedantys nusiūti rūbų kraštus. Šioje vietoje dar galima į pagalbą pasitelkti medžiagos krašto apmėtymo pėdelę su peiliu, kuris siuvant kraštą jį ir nupjauna, tai tarsi krašto apmėtymo mašinos imitacija.
Kalbant apie siuvimo mašinos funkcijas, tai daug patogumo siuvant ir naudojantis siuvimo mašina suteiks tokios funkcijos kaip siūlų nukirpimas, automatinis siūlo įvėrimas, apšvietimas ir pan. Jos bus naudingos bei darbą pavers lengvesniu ir pradedančiajam, ir pažengusiam. Jei planuojate pirkti naują siuvimo mašiną, tai tokias darbą palengvinančias ir siuvėjui komforto suteikiančias funkcijas greičiausiai rasite daugumoje siuvimų mašinų.
Įvertinkite siuvimo greitį
Pastarasis matuojamas dygsniais per minutę. Pradedantiesiems, siuvimui namuose, nedidelėms apimtims visiškai užteks iki 1 000 dygsnių per minutę padarančios siuvimo mašinos. Profesionalai turėtų rinktis siuvimo mašiną, atliekančią apie 5 000 ar daugiau dygsnių per minutę. Dažniausiai greitaeigės siuvimo mašinos jau yra pramoninio tipo.
Gamintojas – ne mažiau svarbu
Jei susigundėte daug funkcijų turinčia, tačiau nebrangia nežinomo gamintojo siuvimo mašina, neskubėkite daryti sprendimų ir pirkti. Šiandieninės galimybės, tiksliau – internetas, leidžia paieškoti informacijos ir gauti itin didelį jos srautą, todėl tai labai naudinga, norint sužinoti daugiau apie gamintoją, tikslinga pasiskaityti naudotojų atsiliepimus – nepagailėkite tam laiko, juk investicija nemaža. Tiesa, puikiai žinomų ir pripažinimą pelniusių gamintojų siuvimo mašinos, net ir turėdamos mažiau funkcijų, gali būti brangesnės. Todėl čia pasinaudoję interneto teikiamomis galimybėmis įvertinkite riziką ir nuspręskite, ar prioritetą teiksite žinomam gamintojui ir garantuotai kokybei, ar rizikuosite. Dažniausiai žemesnės kokybės gamintojai pasiūlys kompiuterines siuvimo mašinas su daug funkcijų už tą pačią kainą kaip aukščiausios kokybės gamintojai elektromechanines siuvimo mašinas.
Kompiuterizuota ar elektromechaninė siuvimo mašina?
Šiandien technologijos yra labai pažengusios į priekį, ne išimtis ir siuvimo įrangos sektorius. Ištobulėjus kompiuteriams, net butiniam naudojimui skirtos siuvimo mašinos įgavo begalę funkcijų. Labai dažna besirenkančiųjų siuvimo mašiną dilema tampa: pirkti kompiuterizuotą ar elektromechaninę siuvimo mašiną? Vieno atsakymo deja nėra, tačiau – jei reikalinga paprasta siuvimo mašina, nekeliate jai didelių reikalavimų, mašina bus skirta asmeniniam naudojimui, tuomet tikrai užteks elektromechaninės siuvimo mašinos. Jei renkatės brangų pirkinį, siuvimo mašina bus Jūsų kasdienis darbo įrankis, keliate jai daug reikalavimų ir norite didelio funkcionalumo, tuomet verta žvalgytis kompiuterizuotų siuvimo mašinų asortimente. Svarbu atminti, kad prižiūrima siuvimo mašina gali tarnauti daugybę metų ir jei kažkada bus reikalingas pogarantinis remontas - tai elektromechaninę mašiną bus daug lengviau sutvarkyti, lengviau rasite meistrą, nes esminis veikimo principas ir dauguma detalių yra nesikeičiantys. O kompiuterinių siuvimo mašinų remontas gali tapti iššūkiu jei reikės remontuoti elektroninę dalį, gali būti sudėtinga gauti tinkančių dalių, ne visi meistrai apsiims tvarkyti, nes reikalingos specifinės žinios, ir tokio remonto kainos gali būti gerokai aukštesnės. Todėl pasikartosiu - nevisada verta susigundyti labai pigia, funkcionalia kompiuterine siuvimo mašina - būtinai atsižvelkite kas yra gamintojas.
Pabaigai
Rinkdamiesi, kokią siuvimo mašiną pirkti, nepriimkite skubotų sprendimų – tai labai svarbu. Įvertinkite savo poreikius, nustatykite kriterijus, kurie padės kaip reikiant susiaurinti alternatyvų skaičių. Nustačius realų biudžetą, įvardijus norimas turėti funkcijas, greičiausiai, liks keli poreikius idealiai atitinkantys variantai. Iš jų galite rinktis paklausinėję atsiliepimų žmonių kurie jas turi, arba klausti pardavėjo kuris nėra oficialus atstovas vieno ar dviejų gamintojų, nes dažniausiai tai gali būti šališka nuomonė.